הדפסה על חולצות במרכז
 

הדפסה על חולצות היא אחד התהליכים הנפוצים יותר מבין אלה שאפשר למצוא בתעשיית הדפוס על טקסטיל. ברחבי הארץ פועלים מגוון בתי דפוס המציעים הדפסה על טקסטיל בכלל ועל חולצות בפרט. היקף ההדפסה על חולצות בכל אזור מושפע ממגמות וממאפיינים שונים.

 

כך, למשל, היקף ההדפסה על חולצות במרכז הארץ מושפע גם מהפעילות הענפה של מעצבי האופנה הישראליים המתרכזת בעיקר בו. מרביתם משלבים חולצות מודפסות בקולקציות שלהם ולעתים אף נעזרים במכונות הדפסה ידניות, כשהם מבצעים את ההדפסה בעצמם כחלק מאג'נדה אמנותית. התהליך כולל מספר שלבים בסיסיים, שניתן לבצע באמצעים שניתן למצוא בכל בית: מניחים את החולצה על משטח חלק ממתכת ומגהצים אותה; מכניסים נייר או קרטון להפרדה בין החלק הקדמי לבין החלק האחורי של החולצה; מסמנים את גבולות המיקום עליו מבקשים למקם את התוכן המודפס ומורחים עליו את הדיו באופן הרצוי; מניחים על התוכן נייר ומגהצים היטב.

 

כיום ניתן להדפיס במדפסת ביתית כל תוכן מבוקש על גבי נייר להדפסה על טקסטיל: טקסטים מעוצבים, צילומים, תמונות או כל תוכן שהומר לפורמט מסוים של קובץ תמונה ממוחשב. במקרה בו התוכן נמצא על נייר להדפסה על טקסטיל, יש להצמיד אותו אל החולצה, לגהץ ולאחר מכן להסיר את הנייר עצמו. היכולת להדפיס על חולצות, ועל בגדים בכלל, בעזרת מגהץ ופלט שהודפס במדפסת ביתית, מרחיבה את גבולות היצירתיות וחושפת ויוצרת מגוון אינסופי של פריטי לבוש.  

בקרו אותנו ברשתות החברתיות

050-7506702